09398538677
0

راهنمای استفاده از کوین مارکت کپ

افرادی که در زمینه ارزهای دیجیتال فعالیت می کنند،درباره کوین مارکت کپ (coinmarketcap) چیزهایی را می دانند.شما ممکن است از سایت های مختلف اطلاعات مختلفی راجع به آن به دست آورید.این سایت،یک سایت معتبر برای مطلع شدن از قیمت بازارهای ارز دیجیتال است و در کنار آن اطلاعات دیگری را هم در اختیار شما می گذارد.ما در این جا سعی داریم شما را با کوین مارکت کپ و کار با آن آشنا کنیم.

کوین مارکت کپ
سی ام سی (cmc) سایتی بین المللی است که در زمینه ارز دیجیتال فعالیت می کند و دارای بخش هایی مثل وبلاگ و تحلیل رمز ارز ها است ولی اکثر افراد فقط برای اطلاع از آخرین اخبار قیمت ها از آن استفاده می کنند.در صفحه اصلی اطلاعات سودمند و آمار و نمودارهایی در اختیار فرد قرار می گیرد که بسیار مورد توجه افراد برای سرمایه گذاری است.اما باید گفت اکثر افراد اطلاعی راجع به قسمت های دیگر این سایت ندارند.

آموزش کوین مارکت کپ
بعد از اینکه با کوین مارکت کپ آشنا شدیم،بهتر است بدانیم که چگونه از آن سایت استفاده کنیم.در بخش های مختلف وب سایت سی ام سی (cmc) اطلاعات و ابزاری قرار گرفته است که ما در ادامه به آن می پردازیم.

داده های بازار جهانی
برای آشنایی و استفاده از سایت باید با نحوه خواندن اطلاعات و اصطلاحات آن آشنا شوید.زمانی که وارد سایت می شوید با عناوینی در بالای صفحه مواجه می شوید که ما در اینجا به توضیح مختصری از این عناوین می پردازیم :

 • Cryptos : نشان دهنده تعداد ارزهای فهرست شده
 • Exchanges : نشان دهنده تعداد صرافی های فهرست شده
 • Market cap : نشان دهنده ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال (فرمول آن تعداد کوین ضرب در گردش ضرب در قیمت)
 • 24h vol : نشان دهنده حجم معاملاتی ۲۴ ساعته تراکنش در صرافی ها
 • BTC dominance : نشان دهنده درصد ارزش کل بازار بیت کوین نسبت به کل بازار ارزهای دیجیتال است. کاهش سلطه بیت کوین یعنی سایر ارزها بیشتر مورد توجه هستند. در حال حاضر بیت کوین ۶۴.۴ درصد بازار را در دست دارد.
 • ETH gas : نشان دهنده هزینه پردازش تراکنش در بیت کوین است و به آن گس اتریوم یا سوخت بلاکچین اتریوم می گویند.

از آموزش کوین مارکت کپ و این داده ها باید برای سرمایه گذاری استفاده کرد.میزان تسلط بیت کوین (تقسیم ارزش بازار بیت کوین بر کل بازار) به شما می فهماند میزان خرید و فروش بیت کوین چقدر است و تا چه حد مورد توجه افراد دیگر است.اگر عدد بالایی باشد،بیت کوین بیشتر مورد توجه است.

اطلاعات رمزارزها در آموزش کوین مارکت کپ
در قسمت پایین صفحه اصلی،اطلاعاتی راجع به رمز ارزها داده می شود.ارزهای دیجیتال با توجه به متدولوژی خاصی رتبه بندی می شوند.دراین قسمت داده های زیر وجود دارد :

 • نام و نماد ارز دیجیتال (name)
 • قیمت (price)
 • تغیرات ۲۴ ساعته (%24h)
 • تغیرات یک هفته اخیر (%7d)
 • ارزش بازار (market cap)
 • ارزش بازار در ۲۴ ساعت قبل(volume(24h))
 • عرضه در گردش (circulating supply)
 • نمودار تغییر قیمت ها در هفته گذشته (last 7 days)

برای دیدن تمام رمز ارزها باید صفحه را اسکرول کنید و اگر به دنبال ارز خاصی هستید آن را در قسمت جست و جو وارد کنید.این سایت ابزاری برای درآوردن اطلاعات برای انجام معاملات است.

صفحه جزئیات رمز ارزها
با کلیک روی هر رمز ارز وارد صفحه جزئیات آن می شوید و نمودار های مربوط به تغییرا قیمت آن را مشاهده می کنید که به شما در تجزیه و تحلیل داده ها کمک می کند.شما می توانید دوره زمانی را در آن تغییر دهید.کوین مارکت کپ این امکان را به شما می دهد که بازار مناسب برای خرید و مبادله رمز ارز مورد نظرتان کدام است.برای این کار باید وارد صفحه کوین مورد نظر خود شوید و گزینه مارکت را انتخاب کنید.در قیمت پایینی این صفحه بازارهایی که این رمز ارز را مبادله می کنند به همراه قیمت مبادله به شما نشان داده می شوند. با این کار شما می توانید بهترین صرافی را انتخاب کنید و برای ورود به آن باید روی صرافی مورد نظر کلیک کنید.

ایجاد واچ لیست
این قسمت از سایت بسیار مفید است.اگر می خواهید یک ارز را هر روزه بررسی کنید، می توانید از این سایت استفاده کنید.واچ لیستی برای خود تهیه می کنید و دارایی های مورد نظر را علامت گذاری می کنید و از تغییرات قیمتی آن مطلع می شوید.از این طریق شما می توانید یک ارز را به لیست اضافه کنید و آن را با دوست خود به اشتراک بگذارید.

ثبت نام در کوین مارکت کپ
اگر شما در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده باشید احتمالا از صرافی های مختلفی کوین خریده اید.پیگیری کوین هایی که در هر صرافی خریده اید دشوار است و می تواند مشکلاتی برای شما ایجاد کند.مثلا شما را دچار ضرر و زیان کند چون نمی توانید در زمان درست آن را بفروشید درنتیجه نیاز به ابزار دقیقی دارید که در این زمینه به شما کمک کند.کوین مارکت کپ این امکان را برای افراد فراهم کرده است و ابزاری به نام پورتفولیو (portfolio) دارد که به دارایی های شما نظم می دهد.برای استفاده از این بخش نیاز به ثب نام د رکوین مارکت کپ دارید.برای این کار وارد صفحه tracker portfolio می شوید و روی گزینه create your portfolio کلیک می کنید.ایمیل و رمز عبور خود را وارد می کنید و روی لینکی که به ایمیل شما فرستاده شده کلیک می کنید و از این طریق وارد صفحه شخصی خود می شوید.

نکاتی درباره پورتفولیو
شما تمام جزئيات معاملاتی خود را در این سایت وارد می کنید ولی پولی به این سایت منتقل نمی شود و فقط سوابق معاملات شما در آن ثبت می شود.وقتی رمز ارزی وارد این بخش می کنید قیمت آن را مشخص می کند و شما می توانید آن را تغییر دهید و قیمت زمان خرید را وارد کنید.می توانید یادداشت های مختلف را در آن قرار دهید تا یادتان باشد از کدام صرافی خرید کرده اید.در این قسمت شما نمودار خطی میزان سود هر ارز را مشاهده می کنید و در کل سود و زیان شما نشان داده می شود.

بدون پاسخ به سوال کوین مارکت کپ چیست وارد معامله نشوید!
ما در اینجا به پاسخ سوال کوین مارکت کپ و ارائه اطلاعاتی درباره آن پرداخته ایم و بخش های مختلف آن را برای شما نشان دادیم.در سال ۲۰۱۸،کوین مارکت کپ جزو ۱۰۰۰ سایت برتر جهان بود و داده ها و آمار آن بسیار کامل بودند و از دقت بالایی برخوردار بودند.افرادی که می خواهند سرمایه گذاری کنند،بهتر است از این سایت استفاده کنند چون کمک زیادی به آن ها می کند و همچنین بخش پروتفلیو آن برای فهمیدن میزان سود و زیان و مدیریت دارایی بسیار مناسب است و افراد حرفه ای زیادی از این سایت کمک می گیرند و به سود های کلانی رسیده اند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.